Reklama

Reklama

Chiny: Potwierdzono koronawirusa u dwóch Australijczyków i Pakistańczyka

W prowincji Guangdong na południu Chin wykryto zakażenie koronawirusem u dwóch Australijczyków i Pakistańczyka – ogłosiły miejscowe służby medyczne. Według części mediów są to pierwsze potwierdzone przypadki wśród obcokrajowców w Chinach.

Komisja zdrowia prowincji Guangdong ustaliła, że wszyscy trzej zarażeni cudzoziemcy byli w mieście Wuhan, gdzie wybuchła epidemia koronawirusa. Pakistańczyk studiował w Wuhanie, a Australijczycy pojechali tam w celach turystycznych - podały lokalne media.

Wśród najnowszych wykrytych w Guangdongu przypadków zakażonych osób jest również dwóch Hongkończyków - przekazano.

Według hongkońskiego dziennika "South China Morning Post" Australijczycy i Pakistańczyk to pierwsze potwierdzone w Chinach przypadki zarażenia koronawirusem wśród obcokrajowców.

Tysiące zakażonych

Prowincja Guangdong graniczy z Hongkongiem i Makau, dwoma specjalnymi regionami administracyjnymi ChRL. Jest też ważnym ośrodkiem przemysłowym i handlowym.

Reklama

Koronawirus z Wuhanu może powodować zapalenie płuc, które czasem jest śmiertelne. W wyniku epidemii koronawirusa w Chinach zmarły już co najmniej 132 osoby, a u ponad sześciu tys. potwierdzono zakażenia - wynika z przekazanych w środę danych państwowej komisji zdrowia.

W Guangdongu wirusa wykryto łącznie u ponad 270 osób, ale nie odnotowano tam dotychczas żadnego zgonu. By ograniczyć rozwój epidemii, władze prowincji przedłużyły okres wolny od pracy związany z Chińskim Nowym Rokiem do dziewiątego lutego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy