Reklama

Reklama

Chiny: Pierwsze zakażenie nigeryjskim wariantem koronawirusa

Władze Chin zgłosiły pierwsze w kraju przypadki infekcji nowym wariantem koronawirusa B.1.525, wykrytym po raz pierwszy w Nigerii i uznawanym za bardziej zaraźliwy. Zakażeni przybyli do Chin z Wielkiej Brytanii.

Państwowe chińskie media podały, że w kraju stwierdzono przypadki infekcji nowym wariantem koronawirusa B.1.525, wykrytym po raz pierwszy w Nigerii i uznawanym za bardziej zaraźliwy. Zakażeni przybyli do Chin z Wielkiej Brytanii. 

Wariant bardziej zaraźliwy

Bezobjawowe zakażenie koronawirusem zdiagnozowano 21 i 22 lutego u dwóch osób, które przybyły z zagranicy. 12 marca testy genetyczne wykazały, że są one zakażone nigeryjskim wariantem patogenu - ogłosiło centrum kontroli chorób prowincji Guangdong, gdzie wykryto infekcje.

Istnieją badania wskazujące, że wariant nigeryjski jest bardziej zaraźliwy i może łatwiej omijać odpowiedź immunologiczną organizmu oraz infekować osoby, które przeszły już zakażenie - zaznaczono w komunikacie.

Reklama

Przypadki w 26 krajach

Według hongkońskiego dziennika "South China Morning Post" mutację tę wykryto po raz pierwszy w grudniu 2020 roku w Nigerii. 

Przypadki infekcji tym wariantem zgłoszono już w 26 krajach świata, w tym w Danii, USA i Australii - podała gazeta.

Zobacz też: Wstrzymali szczepienia AstraZenecą. 10 znaczących skutków ubocznych

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy