Reklama

Reklama

Chiny: Ognisko COVID-19 w Hebeiu zwiększa się. Zakaz wyjazdu ze stolicy regionu

37 nowych lokalnych przypadków COVID-19, w tym kolejne 34 zachorowania w otaczającej Pekin prowincji Hebei, ogłosiła w piątek chińska państwowa komisja zdrowia. Władze zakazały wyjazdu z 11-milionowego miasta Shijiazhuang, stolicy regionu.

W Shijiazhuangu, gdzie wykryto 32 spośród nowych lokalnych przypadków COVID-19, władze wprowadziły w czwartek również zakaz zgromadzeń, a mieszkańcom obszarów wysokiego ryzyka polecono, aby nie opuszczali swoich dzielnic.

Koronawirus w Chinach

Reklama

Łącznie poprzedniej doby zgłoszono w Chinach kontynentalnych 53 nowe przypadki COVID-19, z czego 16 określono jako przywleczone z zagranicy. Wykryto również 57 nowych bezobjawowych zakażeń koronawirusem, które nie są w Chinach zaliczane do "potwierdzonych przypadków" COVID-19 - wynika z piątkowego sprawozdania komisji zdrowia.

Liczby te są znacznie niższe, niż w czasie pierwszej fali zakażeń wiosną 2020 roku i niższe, niż bilanse notowane obecnie w wielu innych miejscach świata. Chińskie władze zaostrzają jednak przepisy, by uchronić kraj przed nawrotem pandemii i ryzykiem rozwleczenia zmutowanych odmian wirusa, które mogą być bardziej zaraźliwe.

Chiński Nowy Rok

W Kantonie na południu Chin powróciły rygorystyczne pomiary temperatury przy wejściach do niektórych budynków. Na niektórych obszarach kraju władze wydłużyły okres kwarantanny koronawirusowej z 14 do 21 dni. Zalecają też mieszkańcom powstrzymanie się od podróży w czasie nadchodzących świąt Chińskiego Nowego Roku, który przypada 12 lutego.

Oficjalny bilans zachorowań na COVID-19 w Chinach kontynentalnych wzrósł w piątek do 87 331, a oficjalny bilans zgonów nie zmienił się od wielu miesięcy i wynosi 4634 - wynika z dobowego raportu państwowej komisji zdrowia.

Z Kantonu Andrzej Borowiak

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje