Reklama

Reklama

Chiny: Kolejna doba bez nowych zakażeń koronawirusem

W ciągu ostatniej doby, tak jak poprzedniej, nie zarejestrowano w Chinach nowych lokalnych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowała w piątek w Pekinie państwowa komisja zdrowia. Ponowny spadek liczby nowych infekcji odnotowano też w Korei Południowej.

Jak poinformowała komisja, nowe przypadki infekcji z ostatniej doby dotyczą 39 osób, które przyjechały do Chin z zagranicy. Dzień wcześniej takich przypadków było o pięć mniej, a w sumie od początku epidemii jest już ich 228.

Według komisji, liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o trzy do 3248. To najniższa liczba zgonów z powodu zakażenia patogenem w Chinach od dwóch miesięcy.

W sumie w Chinach kontynentalnych koronawirusem zaraziło się 80 967 osób, z których ponad 71 tys. powróciło do zdrowia. 

Spadek zachorowań w Korei Południowej

W porównaniu z poprzednimi dniami, spadła też w czwartek liczba nowych zakażeń w Korei Południowej. Jak podały w piątek tamtejsze służby sanitarne, w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano kolejnych 87 przypadków infekcji. Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o trzy do 94. 

W sumie do tej pory w Korei Południowej potwierdzono 8652 przypadki infekcji. Najwięcej, ponad połowę nowych zakażeń, ponownie zarejestrowano w mieście Daegu, na południu Korei Południowej, i w sąsiedniej prowincji Gyeongsang Północny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje