Reklama

Chiny: Jedenaście nowych zakażeń koronawirusem i osiemnaście przypadków bezobjawowych

Poprzedniej doby w Chinach potwierdzono 11 nowych zakażeń koronawirusem, z czego cztery przypadki dotyczą osób, które zakaziły się podczas pobytu za granicą - podała w poniedziałek rano (18 maja) państwowa komisja zdrowia. Poinformowano też o 18 przypadkach bezobjawowych.

Jest to nieznaczny wzrost w porównaniu z niedzielą (17 maja), gdy informowano o siedmiu nowych zakażeniach, spośród których dwa dotyczyły osób przybyłych z zagranicy. Liczba zakażeń bezobjawowych wynosiła w przeddzień 12.

Cztery nowe przypadki zakażeń "importowanych", jakie zasygnalizowano w poniedziałek, odnoszą się do prowincji Mongolia Wewnętrzna, położonej na północy, tuż przy granicy z Mongolią.

W Chinach kontynentalnych nie stwierdzono od wielu dni żadnego nowego zgonu z powodu COVID-19, a oficjalna liczba zmarłych wynosi nadal 4 634. Łączny bilans wykrytych zakażeń koronawirusem wzrósł w niedzielę do 82 976.

Reklama

Szczytowy okres szerzenia się koronawirusa w Chinach minął wiele tygodni temu, ale w kraju wciąż pojawiają się nowe, lokalne ogniska zakażeń, m.in w prowincji Jilin. Według chińskich komentatorów, nie musi to jednak oznaczać, że nadchodzi druga fala choroby.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy