Reklama

Certyfikaty covidowe. Ziobro: Nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań

Nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, bo jestem zwolennikiem wolności - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do możliwości wprowadzenia obowiązku okazywana certyfikatów covidowych. Dodał, że widzi w tej sprawie problem natury konstytucyjnej.

Szef MS był pytany w piątek w Poranku Rozgłośni Katolickich "Siódma-Dziewiąta" o propozycję wprowadzenia obowiązku okazywania zaświadczenia o teście lub sczepieniu przeciw COVID-19 przy wejściu do restauracji, czy do kościoła. Minister zauważył, że przy poprzednich głosowaniach w Sejmie w sprawie tego typu rozwiązań Solidarna Polska w większości ich nie poparła.

Zbigniew Ziobro: Problem natury konstytucyjnej

Ziobro podkreślił przy tym, że jest zwolennikiem szczepień, ale widzi problem natury konstytucyjnej w sprawie obowiązku okazywania certyfikatów. - Ja nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, bo jestem zwolennikiem wolności - dodał.

Według ministra brakuje debaty na temat zalet i zagrożeń związanych ze szczepieniami. - Sądzę, że nie jest w pełni wykorzystany potencjał dotarcia do świadomości Polaków i skłonienia ich do podjęcia takich decyzji, które będą najlepsze w ich przekonaniu dla zdrowia i życia ich samych i ich bliższych - zaznaczył szef MS.

Reklama

- Jesteśmy za wolnością debaty i w moim środowisku Solidarnej Polski są osoby, które się nie szczepią. Chociaż dyskutujemy i ja je przekonuję, żeby podjęły inną decyzję. Ale podkreślam, że szanuję inny wybór i nie chce im tego narzucać - dodał Ziobro.

W poniedziałek posłowie Lewicy złożyli projekt ustawy, który zakłada m.in. wprowadzenie obowiązku szczepień, obostrzenia dla niezaszczepionych, możliwość weryfikacji certyfikatów covidowych przez zakłady pracy oraz prawo pracowników do odmowy wykonywania obowiązków w sytuacji, kiedy w miejscu pracy nie jest im zapewnione bezpieczeństwo epidemiczne.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Ziobro | certyfikat covidowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy