Reklama

Reklama

Buteleczka po pierwszej szczepionce przeciw COVID-19 trafiła do muzeum

Do Narodowego Muzeum Historii Amerykańskiej w Waszyngtonie trafiła buteleczka po pierwszej szczepionce przeciwko koronawirusowi, którą podano w Stanach Zjednoczonych.

W buteleczce znajdował się preparat opracowany wspólnie przez amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer i niemiecką firmę biotechnologiczną BioNTech.

Pierwsza zaszczepiona

Pierwszą osobą zaszczepioną w USA przeciwko koronawirusowi była pielęgniarka Sandra Lindsay. 14 grudnia 2020 roku, w Nowym Jorku, podano jej z tej buteleczki pierwszą dawkę szczepionki.

To niewielkie szklane naczynie będzie częścią dużej ekspozycji poświęconej historii medycyny. Na wystawie znajdą się m.in. sprzęt medyczny wykorzystywany do szczepień, strój ochronny Sandry Lindsay i jej szpitalny identyfikator.

Reklama

Nadzieja dla milionów

- Te historyczne przedmioty dokumentują przede wszystkim nadzieję milionów ludzi, że można przetrwać kryzys spowodowany przez koronowirusa - powiedziała szefowa waszyngtońskiego muzeum Anthea Hartig.

Z powodu pandemii Narodowe Muzeum Historii Amerykańskiej jest obecnie zamknięte, ale cały czas przygotowuje się do ponownego otwarcia, już z nową ekspozycją poświęconą historii medycy, w tym także walce z epidemią koronawirusa.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje