Reklama

Reklama

Biskupi Europy apelują o zapalenie świecy w Wigilię Paschalną

Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) kard. Angelo Bagnasco oraz Przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) Jean-Claude Hollerich SJ poprosili wiernych o zapalenie świecy w Wigilię Paschalną w ramach inicjatywy "światła nadziei dla świata".

W informacji przekazanej przez biuro prasowe Episkopatu Polski, przewodniczący CCEE i COMECE, w uzgodnieniu z Sekretariatem Stanu Stolicy Apostolskiej, zwrócili się z prośbą o zapalenie świecy w oknach mieszkań i domów w całej Europie podczas Wigilii Paschalnej. 

Znak jedności i nadziei

Jak podkreślono, ma być to znak jedności wszystkich katolików, którzy z powodu epidemii koronawirusa nie mogą uczestniczyć w celebracji. 

Biskupi Europy wskazują, że będzie to również znak nadziei, który "przywodzi nam na myśl świecę paschalną - symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, Dawcy nadziei, pokoju i życia".

Reklama

"Symboliczne przesłanie"

"Jest to małe, ale ważne i symboliczne przesłanie nadziei w tym historycznym i dramatycznym momencie, w którym miliony ludzi w Europie i na całym świecie są dotknięte przez tak wiele cierpienia i niepewności spowodowanych pandemią COVID-19" - napisali kardynałowie.

"Bardziej niż kiedykolwiek musimy pielęgnować więzy braterstwa: tylko wspólnie i w zjednoczeniu pokonamy tę plagę" - zaapelowali hierarchowie.

Zobacz również: Święcenie pokarmów w domu. Jak to zrobić?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy