Reklama

Reklama

Belgia planuje otworzyć granice

Belgia planuje do połowy czerwca otworzyć granice, które zostały zamknięte w związku z pandemią koronawirusa. O takiej możliwości wspomniał w rozmowie z telewizją VTM minister spraw wewnętrznych Pieter De Crem.

W Belgii od początku epidemii potwierdzono ponad 54 tys. zakażeń koronawirusem, zmarło ponad 8,9 tys. osób. Od połowy marca belgijskie szpitale opuściło ponad 14 tysi. pacjentów uznanych za wyleczonych.

Minister spraw wewnętrznych powiedział, że w sprawie otwarcia granic Belgia konsultuje się z krajami sąsiadującymi, zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej, by decyzje w tej sprawie były skoordynowane w regionie.

"Perspektywa otwierania granic powinna być znana w przyszłym tygodniu, wtedy mamy podjąć decyzję, ale musimy mieć najpierw pewność, że wirus znowu nas nie przegoni" - powiedział De Crem.

Reklama

Na połowę czerwca przygotowują się już belgijskie linie lotnicze Brussels Airlines które poinformowały, że planują wtedy wznowić loty, po dwóch miesiącach przerwy. Na początku będzie to ograniczona oferta. Najpierw belgijski przewoźnik ma uruchomić rejsy do Niemiec, Szwajcarii, Grecji, Portugalii i Hiszpanii.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama