Reklama

Belgia chce zaostrzyć zasady wjazdu ze stref wysokiego ryzyka

Belgia chce zaostrzyć zasady wjazdu i kwarantanny dla osób przyjeżdżających ze stref wysokiego ryzyka. To reakcja po tym, jak w ubiegłym tygodniu do kraju przyleciało 20 studentów pielęgniarstwa z Indii, a testy po wylądowaniu dały wynik pozytywny. Wykryto u nich indyjski wariant koronawirusa.

Obecnie w Belgii obowiązuje zakaz wjazdu dla osób z Indii, ale są wyjątki. Mogą przylatywać studenci, dyplomaci, medycy, a także osoby w wyjątkowych, rodzinnych sytuacjach, na przykład na pogrzeb. 

Zbyt długa lista wyjątków?

Belgijska minister spraw wewnętrznych Annelies Verlinden uważa, że te zasady należałoby zaostrzyć i ma rozmawiać w najbliższych dniach na ten temat z przedstawicielami władz regionalnych.

O zaostrzenie reguł apeluje też czołowy wirusolog Belgii Marc Van Ranst, który uważa, że lista wyjątków zbyt długa.

"Jesteśmy zbyt liberalni, jeśli chodzi o wpuszczanie osób na swoje terytorium" - napisał na Twitterze belgijski profesor. 

Reklama

Do sklepu podczas kwarantanny

Zdaniem minister spraw wewnętrznych należy też zaostrzyć zasady kwarantanny. Osoby przylatujące ze stref wysokiego ryzyka muszą zrobić test i poddać się kwarantannie. Jednak podczas tej kwarantanny mogą iść do sklepu po żywność lub do apteki po leki.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy