Reklama

Reklama

Belg, u którego wykryto koronawirusa, miał styczność z 30 Polakami

"Belg, u którego potwierdzono koronawirusa, leciał z Chin razem z Polakami" - poinformował we wtorek w Senacie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wyniki badań 30 Polaków, którzy wrócili z Wuhanu, będą znane w środę rano.

Senacka komisja zdrowia we wtorek zapoznała się z informacją ministra zdrowia na temat sytuacji w Polsce w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Podczas posiedzenia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że Belg, u którego potwierdzono koronawirusa, leciał z Chin 2 lutego razem z Polakami.

Pobrane od Polaków materiały do badań zostały wysłane do NIZP-PZH. Kraska powiedział, że ostateczne wyniki będą znane w środę rano.

Najnowszy komunikat WHO

W sprawie koronawirusa najnowszy komunikat wydała we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Oświadcza ona, że nie ma jeszcze pandemii nowego koronawirusa z Wuhanu, ale doszło do epidemii o wielu ogniskach (więcej na ten temat TUTAJ).

Według danych, które Pekin udostępnił wcześniej tego samego dnia, w Chinach kontynentalnych na skutek komplikacji wywołanych koronawirusem zmarło 425 osób, a kolejny chory zmarł w Hongkongu. Jedna osoba zmarła na Filipinach. 

Reklama

Zakażonych jest ponad 20 tys. osób w ponad 20 krajach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy