Reklama

Reklama

Badania wśród zakażonych. Jedna trzecia hospitalizowanych nie ma COVID-19

Aż jedna trzecia osób, które znajdują się we włoskich szpitalach i jest zakażona koronawirusem, trafiła do placówek z powodu innych schorzeń. Dodatkowo test wykazał u nich obecność wirusa, ale - jak wyjaśniono - "hospitalizowani są nie z powodu wirusa, ale z wirusem".

Jak wskazują analizy z sześciu placówek w kraju, aż w jednej trzeciej przypadków, pacjenci trafili do szpitala, by leczyć inne schorzenia, a test wykazał też zakażenie.

Są zakażeni, ale nie mają COVID-19

W szpitalach przebywa obecnie ponad 18,6 tysięcy zakażonych osób, w tym około 1600 na intensywnej terapii.

Badania przypadków sondażowej grupy 550 zakażonych pacjentów, przeprowadzone przez włoską federację placówek szpitalnych w Rzymie, Brescii, Genui, Bolonii, Bari i Avellino wykazały, że 34 procent z nich nie ma COVID-19, czyli choroby wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2. 

Reklama

W szpitalu są z powodu innych schorzeń takich, jak uraz, zawał, wylew, niewydolność różnych organów, cukrzyca, choroby onkologiczne i neurologiczne. Są wśród nich także kobiety ciężarne, wymagające terapii ginekologicznej i położniczej.

Dodatkowo test wykazał u nich obecność koronawirusa. 

COVID-19 mają głównie osoby starsze, niezaszczepione

Pozostali pacjenci, czyli 66 procent przebywających w szpitalach ma zdiagnozowane zapalenie płuc wywołane przez ten patogen.

W analizie tych danych federacja szpitali zwróciła uwagę na różnicę wieku między pacjentami; ci umieszczeni w szpitalu z powodu wirusa są starsi , a średnia ich wieku wynosi 69 lat. Tylko 14 procent z nich zaszczepiła się dwiema lub trzema dawkami.

Hospitalizowani w rezultacie innych chorób mają średnio 56 lat, a zaszczepieni stanowią wśród nich 27 procent.

W obu tych grupach, podkreśla się, zdecydowanie dominują zatem niezaszczepieni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy