Reklama

Reklama

Austria: Rząd organizuje krajową loterię. Możliwe wprowadzenie obowiązku szczepień

R​ząd austriacki ogłosił w czwartek uruchomienie krajowej loterii, która ma zachęcać do zaszczepienia się przeciwko Covid-19. Również w czwartek parlament będzie głosował nad wprowadzeniem od lutego obowiązku szczepień dla wszystkich dorosłych. Jeśli uchwała wejdzie w życie to Austria będzie pierwszym krajem UE, w którym szczepienia będą obowiązkowe, a grzywny za jego brak mogą sięgnąć 3,6 tys. euro.

Austria jest jednym z najsłabiej zaszczepionych krajów Europy Zachodniej, zaszczepiło się tam ok. 72 proc. społeczeństwa. Z powodu rozprzestrzeniania się wariantu Omikron wskaźniki dziennych infekcji gwałtownie rosną, w środę - według danych Agencji Reutera - odnotowano ponad 27,6 tys. zakażeń. Rząd stara się jednak uniknąć kolejnego lockdownu.

Loteria w Austrii. Do wygrania kupony

- Co można wygrać na loterii? Kupony! - powiedział na konferencji prasowej kanclerz Austrii Karl Nehammer. - Nauczyliśmy się z przeszłości i zrozumieliśmy, że loteria to najlepszy możliwy sposób na stworzenie systemu zachęt - dodał.

Reklama

Podczas konferencji rozdawano obecnym - zarówno zaszczepionym jak i niezaszczepionym - losy odpowiadające liczbie dawek, jakie otrzymali. Ci, którzy byli po zastrzyku przypominającym, dostawali trzy losy. Nehammer wyjaśnił, że trafiony los oznacza kupon podarunkowy o wartości 500 euro, a wygrywa jeden na dziesięć losów.

Szczepienia w Austrii będą obowiązkowe?

W czwartek parlament austriacki będzie głosował nad wprowadzeniem od lutego obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich dorosłych. Grzywny za brak szczepionki będą się zaczynały od 600 euro i mogą sięgnąć 3,6 tys. euro. Jeśli uchwała wejdzie w życie, Austria będzie pierwszym krajem UE, w którym szczepienia będą obowiązkowe. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy