Reklama

Reklama

Austria. Nakaz noszenia maseczek w szkołach

Austriacka młodzież znów będzie musiała nosić maseczki FFP2 w szkole. Od wtorku obowiązek ten dotyczy nie tylko, jak dotychczas, klas wyższych, ale też uczniów szkół podstawowych i młodszych dzieci. W Austrii ponownie rośnie liczba zakażeń koronawirusem – informuje dziennik "Kurier".

Nowe zasady dla szkół obowiązują od wtorku do soboty 27 listopada. Do tej pory uczniowie młodszych klas zwolnieni byli z obowiązku posiadania masek, ale będą oni mogli nosić najprostsze maseczki medyczne.

Wywiadówki online

W ciągu najbliższych dwóch tygodni w szkołach oprócz planowych lekcji nie będą się mogły odbywać żadne inne wydarzenia (wycieczki, zebrania, dodatkowe zajęcia) - poinformowało ministerstwo edukacji.

Wywiadówki i spotkania rodziców z nauczycielami będą organizowane wyłącznie zdalnie lub przekładane na późniejszy termin. Testy na Covid-19 dla uczniów, wykonywane trzy razy w tygodniu, pozostaną obowiązkowe i dotyczyć będą także dzieci zaszczepionych.

Reklama

Nauczyciele się ciszą

Zaostrzone środki bezpieczeństwa zostały przyjęte przez związek nauczycieli z zadowoleniem - podkreśla "Kurier".

Związek nauczycieli zaznaczył, że szkołom "potrzebne jest też zewnętrzne wsparcie" i zaapelował do uczniów i ich rodzin o skorzystanie z ofert szczepień, a także do nauczycieli, by przyjęli przypominające dawki szczepień. "Mamy nadzieję, że wszystkie te środki szybko przyniosą skutek. Jeśli jednak sytuacja nie zacznie się uspokajać, konieczne będzie wprowadzenie dalszych restrykcji" - dodał związek.

Rośnie liczba zakażeń

Tymczasem w całej Austrii w ciągu ostatniej doby stwierdzono 10 363 nowych infekcji oraz 61 kolejnych zgonów z powodu koronawirusa. Wyższa dobowa liczba zgonów odnotowana była do tej pory tylko raz - 2 lutego, gdy zmarło 69 osób.

W ciągu ostatniej doby do szpitali przyjęto 113 kolejnych pacjentów z Covid-19. Obecnie na oddziałach covidowych przebywa już 2568 pacjentów, a na oddziałach intensywnej terapii - 458 ciężko chorych.

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem wzrosła we wtorek do 119 171, a zachorowalność tygodniowa kształtuje się na poziomie 919 przypadków na 100 tys. osób.

W ciągu całego poprzedniego tygodnia 82 127 osób uzyskało pozytywny wynik testu na Covid-19, 253 osoby zmarły na Covid-19.
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne