Reklama

Reklama

Australia: Rekord zgonów na COVID-19. Stan alarmowy w szpitalach

77 osób chorych na COVID-19 zmarło w Australii podczas ostatniej doby w Australii na Covid-19 zmarło 77 osób - poinformowały władze we wtorek. To najwięcej zgonów wywołanych koronawirusem od początku epidemii w tym państwie. W części szpitali obowiązuje stan alarmowy, bo placówki mierzą się i z natłokiem chorych, i brakami wśród personelu.

Spośród rekordowej liczby zgonów, niemal wszystkie, bo 74, odnotowano w trzech najludniejszych stanach: 36 w Nowej Południowej Walii, 22 w Wiktorii i 16 w Queenslandzie. Poprzednio najwyższą dobową liczbę ofiar epidemii stwierdzono w czwartek, gdy ogłoszono śmierć 57 chorych. Ponadto w ostatniej dobie zarejestrowano też około 73 tys. nowych infekcji; w czwartek było ich 150 tys.

Przez Australię przechodzi największa w historii fala infekcji koronawirusem, napędzana bardziej zakaźnym wariantem Omikron. W szpitalach jest leczonych więcej zakażonych pacjentów niż kiedykolwiek wcześniej.

Reklama

Władze Australii apelują: Przyjmijcie dawkę przypominającą

Tylko czterech z 36 zmarłych w Nowej Południowej Walii przyjęło dawkę przypominającą szczepionki, 33 z nich zaszczepiło się dwoma dawkami - zaznaczyły stanowe władze medyczne, apelując o zapisywanie się na szczepienie przypominające. 

- Wiemy, że ochrona przed Omikronem jest mniejsza i potrzebujemy tej trzeciej dawki, by zwiększyć jej poziom - powiedziała naczelna lekarka stanu Kerry Chant.

W Queenslandzie żadna ze zmarłych w ciągu ostatniej doby zakażonych osób nie przyjęła dawki przypominającej. Z kolei w Wiktorii - drugim pod względem ludności australijskim stanie, w którym mieści się aglomeracja Melbourne - ogłoszono we wtorek stan alarmowy w szpitalach. W placówkach brakuje ok. 5 tys. pracowników, którzy są zainfekowani albo przebywają na kwarantannie z powodu bliskiego kontaktu z zakażonymi. 

Ponad 2,7 tys. ofiar COVID-19 w Australii

Szpitale nie radzą sobie również z napływem chorych. Stan alarmowy oznacza mobilizację części urlopowanych pracowników, opóźnienie planowanych zabiegów i skierowanie studentów medycyny do pracy pielęgniarskiej.

W 26-milionowej Australii epidemia COVID-19 pochłonęła do tej pory 2776 ofiar.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy