Reklama

Reklama

Arcybiskup Paryża usuwa proboszcza, który złamał obostrzenia

Abp Michel Aupetit rozpoczął kanoniczną procedurę usunięcia z urzędu proboszcza parafii Sainte-Eugène-Sainte-Cécile. Podczas mszy w Wigilię Paschalną duchowny nie zapewnił przestrzegania obostrzeń obowiązujących w związku z pandemią COVID-19.

Według przekazanej przez eKAI.pl wiadomości, diecezja paryska poinformowała, że środki sanitarne były przedmiotem jasnych instrukcji. Władze kościelne regularnie przypominały o tym parafianom.

W oczekiwaniu na zakończenie procedury kanonicznej usunięcia proboszcza, diecezja zaapelowała do księdza o ścisłe egzekwowanie przestrzegania obostrzeń w tym kościele. Ponadto w czasie weekendu duchowny musi przekazać parafianom komunikat arcybiskupa Paryża z ponownym przypomnieniem obowiązujących zasad.

Ksiądz nie zadbał o zachowanie obostrzeń

W sobotę wieczorem, podczas Wigilii Paschalnej, w kościele św. Eugeniusza i św. Cecylii w 9. dzielnicy Paryża wierni uczestniczyli we mszy bez zachowania dystansu i masek.

Reklama

Kapłani również mieli odsłonięte twarze. Eucharystia była podawana do ust zamiast na rękę, wbrew zaleceniom episkopatu.

Obostrzenia we Francji dotyczą także kościołów

Od roku francuscy katolicy są zobowiązani do przestrzegania obostrzeń sanitarnych w kościołach, co warunkuje organizowanie mszy. Noszenie masek jest obowiązkowe, jedno miejsce na dwa musi być zajęte oraz co drugi rząd ławek musi pozostawać wolny. Komunię należy przyjmować do rąk.

Diecezja paryska poinformowała stację France Info, że jest "zdumiona oczywistym nieprzestrzeganiem podstawowych instrukcji dotyczących obostrzeń sanitarnych". Podkreślono, że jest to wyjątkowa sytuacja.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje