Reklama

Reklama

Antyszczepionkowcy z Europy zakładają swoje wioski w Paragwaju

Kilka tysięcy przeciwnych szczepieniom przeciw COVID-19 Europejczyków przeprowadziło się do Paragwaju. Według lokalnych mediów wśród przybyłych dominują obywatele państw niemieckojęzycznych.

Jak odnotował wydawany w Asuncion, stolicy Paragwaju, dziennik "Hoy", a także portal Ultima Hora, przeciwnicy szczepionek rozpoczęli już tworzenie wsi w kilku miejscach tego kraju. W gronie przybyszów przeważają obywatele Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii.

Według paragwajskich mediów największą wsią zamieszkaną przez antyszczepionkowców jest Paraiso Verde; w czasie pandemii napłynęło do niej około 3000 Europejczyków.

Z dostępnych w internecie filmów publikowanych przez przybyszów wynika, że w Paraiso Verde osadnicy żyją głównie z uprawy roli i hodowli bydła. Niektórzy wynajmują też kwatery turystom.

Reklama

Antyszczepionkowcy budują domy i dają zatrudnienie lokalsom

Paragwajscy komentatorzy wskazują, że dzięki niespodziewanemu napływowi europejskich antyszczepionkowców pracę przy budowie ich domów oraz pomocy w miejscowych gospodarstwach rolnych zyskało ponad pół tysiąca członków lokalnej populacji.

Portal Ultima Hora wskazuje, że przybywający do Paragwaju z całymi rodzinami Europejczycy kierują się głównie do departamentu Caazapa, w południowej części kraju, jednego z najbiedniejszych.

Poza niechęcią do szczepionek przeciwko COVID-19 i restrykcjom przeciwepidemicznym nowi osadnicy mają też awersję do socjalizmu i technologii 5G, a także wychowują swoje dzieci, ograniczając im do minimum kontakt z multimediami.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy