Reklama

Reklama

Anglia: Nowe obostrzenia w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron

Dobowy wzrost zakażeń Omikronem w Wielkiej Brytanii przekroczył 130 nowych przypadków. Z tego powodu zdecydowano się na poszerzenie dotychczasowych obostrzeń. Zalecenie pracy z domu tam, gdzie jest to możliwe, zacznie obowiązywać od poniedziałku, obowiązek noszenia maseczek w takich miejscach jak kina czy teatry - od najbliższego piątku, zaś certyfikaty covidowe w klubach nocnych i innych miejscach z dużą liczbą publiczności - za tydzień.

W związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron brytyjski premier Boris Johnson ogłosił w środę przywrócenie w Anglii zalecenia pracy z domu, rozszerzenie wymogu noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych oraz wprowadzenie certyfikatów covidowych.

Zalecenie pracy z domu tam, gdzie jest to możliwe, zacznie obowiązywać od poniedziałku, obowiązek noszenia maseczek w takich miejscach jak kina czy teatry - od najbliższego piątku, zaś certyfikaty covidowe w klubach nocnych i innych miejscach z dużą liczbą publiczności - za tydzień. 

Reklama

Wszystkie te decyzje dotyczą tylko Anglii, bo w pozostałych częściach Zjednoczonego Królestwa za sprawy ochrony zdrowia odpowiadają miejscowe rządu. 

Wcześniej w środę poinformowano, że w ciągu ostatniej doby liczba wykrytych zakażeń wariantem Omikron zwiększyła się o 131 i wynosi obecnie 568.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL