Reklama

Reklama

Angela Merkel: Większość ludzi zakazi się koronawirusem

Większość ludzi zakazi się koronawirusem, naszym celem jest spowolnienie jego rozprzestrzeniania się - powiedziała w środę kanclerz Niemiec Angela Merkel na poświęconej epidemii konferencji prasowej w Berlinie.

"Prawdopodobnie nawet 70 proc. populacji zakazi się koronawirusem, który rozprzestrzenia się na świecie" - mówiła Merkel. Dodała, że ponieważ na razie nie ma na niego lekarstwa, należy skupić się na tym, by spowolnić jego rozprzestrzenianie i "zyskać czas".

"Jeżeli ten wirus jest wokół nas, a ludzie nie mają odporności i nie istnieją żadne (pozwalające wyleczyć go - przyp. red.) terapie, wówczas 60 do 70 proc. populacji będzie zakażona" - ostrzegała Merkel.

Koronawirus, który wywołuje ciężkie zapalenie płuc, pojawił się pod koniec 2019 roku w 11-milionowym mieście Wuhan w Chinach, w prowincji Hubei. Przypuszcza się, że pierwotnym źródłem zakażeń nowym koronawirusem było tamtejsze targowisko zwierząt i owoców morza. SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje