Reklama

Reklama

800 pasażerów chorych na COVID-19. Statek zacumował w Sydney

Statek wycieczkowy Majestic Princess, który płynął z Nowej Zelandii i na którym zdiagnozowano zakażenie COVID-19 u 800 z 4600 przebywających na pokładzie osób, zacumował w Sydney. Obecnie w Australii rośnie liczba zachorowań na koronawirusa.

Marguerite Fitzgerald, przedstawicielka operatora wycieczkowego Carnival Australia, powiedziała BBC, że przypadki choroby zaczęto wykrywać u pasażerów mniej więcej w połowie 12-dniowego rejsu, a wszystkie były albo bezobjawowe, albo miały łagodny przebieg.

Zapewniła, że załoga statku będzie pomagała wszystkim pasażerom, którzy uzyskali pozytywny wynik testu, "w dostępie do prywatnego transportu i zakwaterowania w celu zakończenia izolacji". Statek ma wkrótce wypłynąć do Melbourne.

Koronawirus. Rośnie liczba zachorowań w Australii

Fitzgerald zapytana o porównania między Majestic Princess i innym statkiem wycieczkowym Ruby Princess - który należy do tego samego operatora - na którego pokładzie w 2020 roku odnotowano 900 zakażeń koronawirusem i 28 zgonów, Fitzgerald powiedziała: - Od tego czasu jako społeczność wiele nauczyliśmy się o Covid-19.

Reklama

Jak podaje BBC, w Australii obecnie rośnie liczba zachorowań na Covid-19. W samym stanie Nowa Południowa Walia w ciągu siedmiu dni, do piątku, wykryto 19,8 tys. nowych przypadków.  

Reklama

Reklama

Reklama