Reklama

Reklama

7 mln zakażeń koronawirusem w Ameryce Łacińskiej

W Ameryce Łacińskiej liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła 7 mln - podał w czwartek (27 sierpnia) Reuters. Agencja podkreśliła, że Ameryka Łacińska pozostaje najbardziej dotkniętym przez pandemię regionem świata.

W całej Ameryce Łacińskiej liczba zakażonych wzrosła o kolejny milion w ciągu ostatnich 13 dni.

Krajem najmocniej zaatakowanym przez pandemię w regionie pozostaje Brazylia, gdzie potwierdzono do tej pory ponad 3,7 mln zakażeń koronawirusem i 118 tys. zgonów na COVID-19.

Brazylia jest po Stanach Zjednoczonych drugim na świece krajem z największą liczbą zakażeń i zgonów.

WHO zaniepokojona

Brazylijskie władze twierdzą jednak, że epidemia powoli ustępuję, o czym ich zdaniem świadczy stały spadek liczby nowych infekcji i zgonów. 

Również władze Meksyku stwierdziły, że obserwują trwałą tendencję spadkową, choć według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zarówno liczba zakażeń, jak i bilans ofiar śmiertelnych w tym kraju są mocno niedoszacowane.

Reklama

WHO podkreśliła, że Meksyk i inne kraje w regionie muszą zwiększyć liczbę testów i wyraziła zaniepokojenie wysokim poziomem zakażeń wśród młodych ludzi.

Znaczny wzrost zakażeń w Argentynie

Brazylia, Peru, Meksyk, Kolumbia i Chile - w tej kolejności - należą do dziesięciu krajów z największą liczbą przypadków koronawirusa na świecie. Z ponad 28 tys. zgonów Peru ma również najwyższy w regionie wskaźnik umieralności z powodu COVID-19 na jednego mieszkańca.

W ostatnich tygodniach znaczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem nastąpił w Argentynie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy