Reklama

Reklama

66-letnia pielęgniarka po ośmiu miesiącach pokonała COVID-19

Nim 66-letnia Merlin Pambuan zakaziła się koronowirusem, pracowała jako pielęgniarka na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w kalifornijskim Long Beach. Jej choroba była tak poważna, że osiem miesięcy spędziła jako pacjentka w szpitalu, w którym pracowała.

Niezwykłą historię pacjentki opisał Reuters. Na wiosnę doszło do dramatycznej zamiany ról. Merlin Pambuan po zakażeniu koronawirusem trafiła na oddział intensywnej terapii szpitalu, w którym pracowała przez ostatnie 40 lat. Kobieta zapadła w śpiączkę. Jej stan był dramatyczny.

Lekarze zdążyli nawet omówić z rodziną 66-latki możliwość odłączenia jej od aparatury podtrzymującej życie.

Na szczęście jej stan się poprawił. W październiku w szpitalu Merlin Pambuan obchodziła swoje 66. urodziny. Sama przyznaje, że w powrocie do zdrowia nieocenionym wsparciem był jej 63-letni mąż Daniel i ich 33-letnia córka Shantell, asystentka pracownika socjalnego. Ta cierpliwie spędziła długie miesiące przy łóżku swojej matki w roli - jak pisze Reuters - osobistej kibicki.

Reklama

W poniedziałek Pambuan opuściła mury kalifornijskiego szpitala. - To moje drugie życie - powiedziała przygotowując się do opuszczenia sali szpitalnej.

Inny chorym radziła: - Nie trać nadziei. Po prostu walcz. Spójrz na mnie, idącą do domu i walcz.

---------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama