Reklama

Reklama

28 nowych zachorowań. Chiny nie liczą bezobjawowych zakażeń

W Chinach kontynentalnych odnotowano poprzedniej doby 28 nowych zachorowań na COVID-19, w tym osiem przypadków lokalnych w regionie Sinciang na zachodzie kraju, a także 24 nowe bezobjawowe zakażenia koronawirusem – podała w czwartek (5 listopada) państwowa komisja zdrowia.

W prefekturze Kaszgar w Sinciangu trwa czwarta runda powszechnych testów przesiewowych. Zarządzono je pod koniec października w związku z wykryciem tam nowego ogniska epidemii po wielu tygodniach bez lokalnych zakażeń.

20 spośród zgłoszonych w czwartek nowych przypadków COVID-19 wykryto wśród osób, które powróciły lub przybyły do Chin z zagranicy. Jako przywleczone określono również 22 spośród 24 nowych infekcji bezobjawowych.

Poprzedniego dnia w Chinach kontynentalnych odnotowano 17 nowych zachorowań i 128 nowych infekcji bezobjawowych. Zakażonych, którzy nie mają objawów choroby, nie zalicza się w Chinach do "potwierdzonych przypadków COVID-19".

Reklama

Łącznie od początku pandemii chińskie władze zgłosiły 86 115 przypadków COVID-19, a oficjalny bilans zgonów nie zmienił się od wielu miesięcy i wynosi 4634. Łączna liczba przypadków bezobjawowych nie została ogłoszona.

Powyższe dane nie obejmują Hongkongu, gdzie odnotowano w czwartek trzy nowe zakażenia koronawirusem, w tym dwa lokalne i jeden przywleczony z zagranicy. Łącznie w regionie wykryto 5348 infekcji, a 106 pacjentów zmarło.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy