Reklama

Reklama

Atomowa Korea Północna

MSZ: Chiny nie chcą chaosu na Półwyspie Koreańskim

Chiny zapowiedziały we wtorek, że nie chcą, aby na Półwyspie Koreańskim zapanował chaos po ostrzeżeniu przez Koreę Północą cudzoziemców, aby byli przygotowani do opuszczenia Korei Południowej na wypadek wybuchu wojny.

Rzecznik chińskiego MSZ Hong Lei powiedział dziennikarzom na codziennym briefingu, że Pekin sprzeciwia się wszelkim krokom, które mogłyby pogorszyć sytuację na Półwyspie Koreańskim.

Reklama

Napięcie na Półwyspie wzrosło po przeprowadzeniu w lutym przez Koreę Północną trzeciej próby nuklearnej, w następstwie czego Rada Bezpieczeństwa ONZ rozszerzyła międzynarodowe sankcje wobec tego kraju. Phenian ogłosił następnie, że nie będzie więcej uznawał kończącego wojnę koreańską rozejmu z 1953 roku ani pozostałych porozumień odprężeniowych z Seulem. Zagroził także rakietowym uderzeniem nuklearnym na Stany Zjednoczone.

W ubiegłym tygodniu władze Korei Północnej zwróciły się do ambasad w Phenianie, aby rozważyły możliwość ewakuowania personelu dyplomatycznego z kraju. Twierdziły, że od 10 kwietnia nie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa ambasadom w przypadku konfliktu na Półwyspie Koreańskim.

Dowiedz się więcej na temat: półwysep koreański | Chiny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy