Reklama

Reklama

Atomowa Korea Północna

Chiny stanowczo o Korei Północnej

Chiny nie dopuszczą do wojny czy też niestabilnej sytuacji na Półwyspie Koreańskim - deklaruje szef chińskiej dyplomacji. W ubiegłym tygodniu Korea Północna przeprowadziła wiele prób rakietowych, które znów doprowadziły do wzrostu napięć na półwyspie.

Podczas trwającej w Pekinie sesji chińskiego parlamentu minister spraw zagranicznych Wang Yi nie pozostawił wątpliwości co do tego, jaką rolę będą odgrywały Chiny w kwestii sytuacji w regionie.

Reklama

 - Półwysep Koreański leży tuż u progu Chin. Rysujemy czerwoną linię, a jest nią to, że nie dopuścimy do wojny czy niestabilności na Półwyspie Koreańskim  - powiedział Wang Yi. Dodał, że stabilność leży w interesie zarówno Korei Południowej, jak i Północnej. - Najważniejsza jest kwestia denuklearyzacji. Tylko bez atomu Półwysep Koreański może cieszyć się długotrwałym pokojem  - dodał szef chińskiej dyplomacji.

Chiny zintensyfikują działania na rzecz wznowienia tzw. rozmów sześciostronnych, które zostały zerwane przez Koreę Północną. Na Półwyspie Koreańskim tymczasem trwają wspólne manewry sił Korei Południowej i USA, czym tłumaczy się wzmożoną aktywność północnokoreańskiego wojska.

Dowiedz się więcej na temat: Chiny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje