Reklama

Reklama

Żydowscy ekstremiści podpalili palestyński dom. Nie żyje dziecko

W pożarze domu na Zachodnim Brzegu, wywołanym przez izraelskich osadników, zginęło 18-miesięczne, palestyńskie dziecko. 4-letni chłopiec i rodzice zostali ranni.

W pożarze domu na Zachodnim Brzegu, wywołanym przez izraelskich osadników, zginęło 18-miesięczne, palestyńskie dziecko. 4-letni chłopiec i rodzice zostali ranni.

Czterech osadników podpaliło jeden z domów przy wjeździe do miejscowości Duma w pobliżu Nablusu. Na ścianach budynku napisali antypalestyńskie hasła. Pożar wybuchł zapewne, gdy rodzina spała. Na miejsce przyjechali przedstawiciele izraelskich służb bezpieczeństwa. Ranni zostali przewiezieni do izraelskich szpitali.

Poważnie zniszczony został także sąsiedni dom, ale wewnątrz nie było nikogo.

Rzeczniczka izraelskiej policji Luba Samri sprecyzowała, że na domu rodziny, która ucierpiała, napisano "Price Tag" (dosłownie "metka z ceną"). Według Samri był to "domniemany atak o motywach nacjonalistycznych".

Reklama

Aktywiści, działający pod hasłem "Price Tag", zazwyczaj żydowscy ekstremiści, w ramach odwetu za próby ograniczania osadnictwa, atakują Palestyńczyków, ale także chrześcijan, ich miejsca kultu, Izraelczyków opowiadających się za dialogiem, a także członków izraelskiego wojska czy policji.

Izraelski minister obrony Mosze Jaalon nazwał zdarzenie "aktem terroru". "Nie pozwolimy terrorystom, aby odbierali Palestyńczykom życie" - głosi oświadczenie.

Po podpaleniu domu żydowscy ekstremiści uciekli na teren sąsiedniego osiedla. Na jednej ze ścian obok podpalonego budynku umieścili napisy "zemsta" i "niech żyje król".

To najpoważniejszy atak dokonany przez izraelskich ekstremistów od zabicia palestyńskiego nastolatka w odwecie za śmierć trzech uprowadzonych izraelskich nastolatków w 2014 roku na Zachodnim Brzegu Jordanu - komentują media. W następstwie porwania, o którego zorganizowanie Izrael oskarżył palestyński radykalny Hamas, w lipcu 2014 roku Izrael rozpoczął ofensywę z powietrza, a następnie lądową w Strefie Gazy w celu powstrzymania ostrzału rakietowego terytorium Izraela, prowadzonego z terenów palestyńskich.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy