Reklama

Reklama

Izrael: Incydent na granicy. Postrzelono 35-latkę

Obywatelka Palestyny została postrzelona w piątek przez służby mundurowe, kiedy zbliżała się z nożem w ręku do granicy z Izraelem – podała lokalna policja. O sprawie informuje AFP.

Incydent miał miejsce w punkcie kontrolnym w Kalandii, oddzielającym Jerozolimę od okupowanego przez Izrael Zachodniego Brzegu. Kobieta znajdowała się na pasie przeznaczonym wyłącznie dla pojazdów i nie reagowała na wezwania służb mundurowych.

W pewnym momencie otworzono ogień. Według zapewnień policji obrażenia, jakich doznała kobieta, nie zagrażają jej życiu. Ustalono, że Palestynka ma 35 lat. Pochodzi ze wschodniej Jerozolimy.

Godzinę czekała na pomoc

Według obecnego na miejscu fotoreportera agencji AFP ranna kobieta przez godzinę leżała na ziemi, zanim udzielono jej pomocy. Izraelskie radio publiczne tłumaczy, że najpierw służby musiały sprawdzić, czy 35-latka nie ma przy sobie materiałów wybuchowych.

Reklama

Tylko od października 2015 roku w wyniku konfliktu Izraela z Palestyną zginęło 246 obywateli Palestyny, 36 Izraela, a także dwóch Amerykanów, Jordańczyk i Erytrejczyk.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy