Reklama

Reklama

Gaza: Indyjska telewizja nagrała przygotowania do odpalenia rakiety

Dziennikarze indyjskiej telewizji NDTV nagrali przygotowania do odpalenia rakiety z gęsto zaludnionych terenów Gazy.


Reklama

"Niebieski namiot pojawił się w nocy. Nie było go wczoraj. To potencjalnie miejsce przygotowywane do odpalenia rakiety przez Hamas i odpowiedź na pytanie, jak Hamasowi udaje się odpalać rakiety na Izrael bez zostania zlokalizowanym przez izraelską armię" - opowiada stojący w pokoju hotelowym korespondent NDTV na materiale wideo, który Hindusi udostępnili także w serwisie YouTube.

"Jeśli popatrzycie dookoła, to zauważycie, że to jest bardzo gęsto zaludniona okolica - z budynkami mieszkalnymi i hotelami. Dowód na to, co mówi izraelska armia, że Hamas wystrzeliwuje rakiety z gęsto zaludnionych obszarów" - dodaje.

Na nagraniu widać, jak po pewnym czasie osoby pracujące pod namiotem rozmontowują go i odchodzą. Jak rejestruje zdarzenie kamera NDTV, z tego miejsca rakieta zostaje odpalona następnego dnia rano.

Izraelska armia od początku trwania operacji "Pierścień Ochronny" podkreśla, że dążący do zniszczenia Izraela Hamas wystrzeliwuje rakiety  z gęsto zaludnionych obszarów Gazy. Składy broni według danych izraelskiej armii często rozlokowane są pod budynkami użytku publicznego takimi jak szkoły czy szpitale.

Trwający od 8 lipca konflikt, który bezpośrednio poprzedzony był bestialskim morderstwem porwanych wcześniej trzech nastoletnich Izraelitów i odwetowym porwaniem oraz morderstwem na nastoletnim Palestyńczyku, w krajach arabskich nazywany jest "Masakrą Gazy".

Według palestyńskich władz na skutek ofensywy Izraela zginęło ponad 1800 Palestyńczyków, w większości cywilów w tym wiele dzieci. Ponad jedna czwarta spośród 1,8 mln mieszkańców Strefy Gazy musiała opuścić swoje domy. Po stronie izraelskiej zginęło 64 żołnierzy i kilku cywilów.

Od godziny 7 czasu polskiego we wtorek obowiązuje 72-godzinny rozejm wynegocjowany przez Egipt.

ML

Dowiedz się więcej na temat: Strefa Gazy | Hamas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje