Reklama

Reklama

​"Rzeczpospolita": Fiasko komisji Małgorzaty Wassermann

Dlaczego Sejm zawiesił swoje posiedzenie? Między innymi dlatego, że raport komisji śledczej ds. Amber Gold okazał się politycznym fiaskiem i - wbrew planom - nie pogrąża Donalda Tuska - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita".

Sprawozdanie z prac komisji śledczej ds. Amber Gold zostanie wygłoszone w Sejmie dopiero po wyborach, choć pierwotnie miało to być w środę, 11 września - przypominają Izabela Kacprzak i Grażyna Zawadka na łamach "Rzeczpospolitej".

Skąd ta zmiana, związana z bezprecedensowym zawieszeniem posiedzenia Sejmu?

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", 600-stronicowy raport nie jest odkrywczy i nie pogrąża ani Donalda Tuska, ani jego syna, na co liczono w PiS.

Reklama

Komisja śledcza nie zdołała ustalić, czy ktoś kierował Marcinem P., ani skąd miał środki na założenie spółki. Nie wiadomo również, gdzie podziały się pieniądze klientów.

Raport wytyka natomiast słabości państwa i luki prawne - czytamy.

Co ciekawe, sprawozdawcą raportu w Sejmie nie będzie przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann, a jej zastępca - Jarosław Krajewski.

"Pani przewodnicząca przedstawi raport na klubie PiS" - wyjaśnił Krajewski.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy