Reklama

Reklama

RMF: Do sądu trafiła lista nazwisk z "tajnej grupy" Amber Gold

Listę nazwisk osób wchodzących w skład tak zwanej "tajnej grupy" Amber Gold przekazał do sądu jeden za świadków zeznających w procesie Marcina i Katarzyny P. - dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa. Chodzi o internetową, zamkniętą grupę dyskusyjną, w której pracownicy parabanku, a zarazem świadkowie, mieliby wymieniać informacje o procesie.

Według informacji reportera RMF FM na liście jest kilkadziesiąt nazwisk. To prawie o połowę mniej, niż wcześniej informował świadek, który donosił o ponad 90 osobach. Obrońcy i Marcina i Katarzyny P., nie mieli jeszcze czasu na dokładną analizę listy nazwisk. Nie chcą też rozmawiać o szczegółach. Nazwisk jest mniej niż zakładano, bo część osób wycofała się z grupy po ujawnieniu przez RMF FM faktu jej istnienia.

Jak ustalił reporter RMF FM, na liście są zarówno osoby, które już zeznawały przed sądem w sprawie Amber Gold, jak i świadkowie, którzy mają dopiero odpowiadać na pytania sądu, oskarżycieli i obrońców. Na liście jest też co najmniej jedna osoba z każdy kierowniczej Amber Gold.

Reklama

Sprawa tak zwanej "tajnej grupy" wciąż krąży między prokuraturami. W czwartek decyzją Prokuratury Regionalnej w Łodzi sprawa została odesłana z powrotem do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Śledczy z Gdańska tłumaczyli wcześniej, że nie mogą zajmować się wyjaśnianiem okoliczności afery Amber Gold. Teraz będzie musiała zdecydować, czy wszcząć w tej sprawie śledztwo, czy też nie.

(ug)

Kuba Kaługa 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy