Reklama

Reklama

Katastrofa samolotu Malaysia Airlines

Wietnam: Znaleziono obiekty mogące stanowić części boeinga z Malezji

Zarząd wietnamskiego lotnictwa cywilnego poinformował w niedzielę, że samolot wietnamskiej marynarki wojennej znalazł dwa obiekty mogące stanowić części zaginionego Boeinga 777 linii Malaysian Airlines.


Reklama

Nie ma jeszcze pewności, czy znaleziono fragmenty szczątków samolotu, ponieważ było już ciemno, gdy pilot zauważył te przedmioty u południowych wybrzeży Wietnamu - podał zarząd lotnictwa cywilnego

Na miejsce, gdzie zauważono domniemany fragment boeinga, zostaną wysłane w poniedziałek rano dodatkowe samoloty.

Wcześniej w niedzielę szef malezyjskich sił powietrznych poinformował, że wojskowy radar wykazał, iż zaginiony Boeing 777, krótko po starcie ze stolicy Malezji Kuala Lumpur mógł zawrócić z trasy do Pekinu - poinformował.

Na pokładzie 239 osób

W niedzielę rano wietnamskie statki i samoloty wznowiły poszukiwania zaginionego malezyjskiego Boeinga 777 z 227 pasażerami i 12 członkami załogi na pokładzie. W akcji uczestniczą 34 samoloty i 40 okrętów. Morze Południowochińskie przeszukują jednostki malezyjskie, chińskie, amerykańskie, filipińskie i singapurskie.

W sobotę spostrzeżono na morzu plamy paliwa, które mogło wyciec ze zbiorników maszyny. Boeing zniknął z radarów w sobotę mniej niż godzinę po starcie z lotniska w Kuala Lumpur.

Dowiedz się więcej na temat: samolot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje