Reklama

Reklama

Katastrofa samolotu Malaysia Airlines

Wietnam: Wysłano śmigłowce, by sprawdziły obiekt przypominający łódź ratunkową

Wietnamskie służby wysłały śmigłowce, aby sprawdziły unoszący się na wodzie "żółty obiekt" - najprawdopodobniej tratwę ratunkową z zaginionego w sobotę samolotu Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie - powiadomił w poniedziałek wiceminister transportu.

Już wcześniej w poniedziałek wietnamski myśliwiec zauważył ten obiekt, ale nie był w stanie podejść na wystarczającą odległość, żeby określić, co to jest - poinformował wietnamski wiceminister transportu Pham Quy Tieu.

Reklama

Wietnamskie służby lotnictwa cywilnego podały na swej stronie internetowej, że poszukiwania prowadzone są ok. 140 km na południowy zachód od wyspy Tho Chu, która znajduje się ok. 200 km od południowego wybrzeża Wietnamu.

Lecący do Pekinu Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych zniknął z radarów w sobotę mniej niż godzinę po starcie z lotniska w Kuala Lumpur. Mimo zlokalizowania na morzu plam paliwa, nie odnaleziono śladów maszyny. Według Malaysia Airlines samolot nie wysłał sygnału SOS.

Szef malezyjskiego lotnictwa cywilnego powiedział, że zaginięcie samolotu nadal stanowi zagadkę i badane są wszystkie warianty zdarzenia. Jedną z hipotez jest porwanie maszyny.

Tymczasem chińskie MSZ wezwało w poniedziałek malezyjskie władze, aby wzmogły poszukiwania i śledztwo w związku z zaginięciem Boeinga 777.

Dowiedz się więcej na temat: samolot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy