Reklama

Reklama

Katastrofa samolotu Malaysia Airlines

Katastrofa samolotu linii Malaysia Airlines. Przełom w sprawie

Śledczy są coraz bliżej rozwiązania tajemniczego zniknięcia lotu MH370. Zastępca ministra transportu Malezji potwierdził, że odnalezione na Oceanie Indyjskim szczątki samolotu pochodzą z zaginionego Boeinga 777.

"Jestem przekonany, że zrobiliśmy krok do przodu w sprawie rozwiązania zagadkowego zniknięcia lotu MH370. To może być dowód na to, że samolot spadł do Oceanu Indyjskiego" - powiedział Abdul Aziz Kaprawi w rozmowie z przedstawicielem agencji AFP.

Urzędnik potwierdził, że numer seryjny odczytany z części samolotu odnalezionej na wyspie Reunion na Ocenie Indyjskim należy do zaginionego Boeinga 777. "To informacja od Malaysia Airlines" - dodał Abdul Aziz Kaprawi.

Odnaleziony fragment wraku został wysłany do Francji na badania. To, czy na pewno jest to część zaginionego samolotu potwierdzi producent, czyli boeing.

Reklama

W badaniu we Francji weźmie udział grupa malezyjskich śledczych. Analiza zostanie wykonana w Tuluzie. Eksperci pracują również na wyspie Reunion, gdzie znaleziono m.in. fragmenty bagażu, który również może pochodzić z MH370.

Samolot zniknął z radarów w marcu ubiegłego roku. Na pokładzie było 239 osób. Zdaniem śledczych maszyna z nieznanych przyczyn zmieniła kierunek lotu. Pierwotnie miała udać się z Kuala Lumpur do Pekinu.

Eksperci przypuszczają, że maszyna spadła do Oceanu Indyjskiego, prawdopodobnie na zachód od Australii, gdy skończyło się paliwo. Dotychczasowe poszukiwania, prowadzone na obszarze dziesiątków tysięcy kilometrów kwadratowych, nie dały jednak żadnego rezultatu.  

Pod koniec stycznia rząd Malezji formalnie uznał zniknięcie maszyny za wypadek, otwierając drogę do wypłacenia rodzinom ofiar odszkodowań.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama