Reklama

Reklama

Katastrofa samolotu Malaysia Airlines

Chiny - Malezja: Coraz większa wrogość

Coraz więcej oznak wrogości pomiędzy Chinami i Malezją, po zaginięciu boeinga. Działania malezyjskich władz rodziny chińskich pasażerów określiły jako "nieludzkie". Chińskie biura sprzedaży zawieszają współpracę z liniami Malaysia Airlines, a w Kuala Lumpur internauci krytykują postawę Chin.

Przeciągające się poszukiwania samolotu od wielu dni krytykowane są przez chińskie media i internautów. Do tego dołączyły się chińskie władze, które zażądały od Malezji przekazania wszystkich informacji, na podstawie których uznano, że samolot zakończył lot w Oceanie Indyjskim i wszyscy na jego pokładzie zginęli.

Reklama

To właśnie ta deklaracja malezyjskiego premiera, przed odnalezieniem jakichkolwiek szczątków maszyny, wzbudza w Chinach największe kontrowersje. Tak duże, że działania malezyjskich władz rodziny chińskich pasażerów nazwały "nieludzkimi".

Otwarta krytyka Malezyjczyków budzi coraz większe zaniepokojenie w Malezji. Internauci zwracają tam uwagę, że na pokładzie boeinga znajdowało się też prawie 40 obywateli tego kraju. Chiny są największym partnerem gospodarczym Malezji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy