Reklama

Reklama

Katastrofa kolejowa w Hiszpanii

Maszynista wykolejonego pociągu objęty aresztem w szpitalu

Maszynista pociągu, w którego katastrofie w Hiszpanii zginęło co najmniej 80 osób, został objęty formalnym śledztwem oraz aresztem w szpitalu, gdzie znalazł się po wypadku - poinformował w czwartek sąd najwyższy regionu autonomicznego Galicia.

- Sędzia nakazał policji, by wzięła zeznanie od maszynisty objętego formalnym śledztwem w szpitalu, gdzie przebywa pod aresztem - poinformował sąd w oświadczeniu. 

Reklama

Z doniesień mediów wynika, że maszynista jest podejrzany o przekroczenie kompetencji. Drugi maszynista został wypisany ze szpitala.

Pociąg wykoleił się w środę wieczorem pod Santiago de Compostela. Powodem wypadku według źródeł urzędowych była zbytnia prędkość. Brak informacji o Polakach wśród ofiar, ale polski MSZ czeka na pełne dane.

Według ostatnich informacji zginęło co najmniej 80 osób, 94 osoby są ranne, z których 35, w tym czworo dzieci, jest w stanie krytycznym. Wiadomo, że wśród wśród rannych są obcokrajowcy, m.in. Amerykanie i Brytyjczycy.

Dziennik "El Pais" podał wcześniej, że maszynista, który odniósł lekkie obrażenia, natychmiast po katastrofie przyznał, że pociąg jechał 190 km/h na zakręcie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h.

Władze zarządziły trzydniową żałobę w całym kraju. Jest to najtragiczniejszy wypadek kolejowy w Hiszpanii od 1944 roku.

Dowiedz się więcej na temat: katastrofa kolejowa w Hiszpanii | pociąg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama