Reklama

Reklama

Katastrofa kolejowa w Hiszpanii

Bosacki: Nie ma 100-proc. pewności, że w pociągu nie było Polaków

Nie ma 100-proc. pewności, że wśród poszkodowanych w katastrofie kolejowej w Hiszpanii nie ma Polaków; nadal tworzona jest lista ofiar - powiedział w czwartek rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Jak dodał, brak telefonów od rodzin poszukujących polskich bliskich "pozwala na pewien optymizm".

Bosacki pytany był przez dziennikarzy, czy są informacje o Polakach, którzy mogli zostać poszkodowani w wypadku.

Reklama

- Nie mamy 100-procentowej pewności w tej sprawie. Nadal tworzona jest pełna lista ofiar, władze hiszpańskie poinformowały nas, że prawdopodobnie będzie gotowa dziś wieczorem - powiedział rzecznik MSZ.

- Natomiast chcę powiedzieć, że zarówno nasze służby konsularne w Hiszpanii, jak i służby hiszpańskie nie otrzymały jakichkolwiek telefonów od rodzin lub bliskich Polaków, którzy poszukują krewnych, którzy mogli być w tym pociągu - dodał. Bosacki zwrócił uwagę, że to okoliczność, która pozwala na pewien optymizm.

- Ale podkreślam, 100-procentowej pewności, że Polaków w tym pociągu nie było, na razie jeszcze nie mamy - zastrzegł.

W wyniku wykolejenia się w środę wieczorem pociągu pasażerskiego pod Santiago de Compostela, w północno-zachodniej Hiszpanii, co najmniej 77 osób zginęło, a ok. 140 zostało rannych. Według mediów pociąg znacznie przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje