Reklama

Reklama

Katastrofa Airbusa w Alpach

RMF24: Jest nagranie z pokładu airbusa tuż przed katastrofą

Niemiecki "Bild" i francuski "Paris Match" poinformowały, że mają dostęp do krótkiego filmiku, który został nagrany w czasie ostatnich sekund lotu Airbusa A320, który w ubiegłym tygodniu roztrzaskał się Alpach. Jak podają media, na nagraniu słychać krzyki pasażerów i widać kapitana, który usiłuje dostać się do kabiny pilotów.

Media nie ujawniają, czym został nagrany film. Twierdzą jednak, że słychać na nim krzyki pasażerów (wydawane w kilku językach okrzyki "Mój Boże"), widać ludzi, których jednak trudno rozpoznać oraz że można zobaczyć kapitana samolotu, próbującego dostać się do kabiny. Chwilę później airbus uderza w górę.

Reklama

Na razie nie podano, jak udało się dotrzeć do tego nagrania.

Zagraniczne gazety ujawniły również, że należąca do Lufthansy szkoła, w której uczył się Andreas Lubitz wiedziała o jego chorobie. Pilot sam poinformował o tym placówkę.

Lubitz informację o tym wysłał mailem, gdy po raz drugi rozpoczynał przerwaną wcześniej naukę. Przekazał szkole pilotów, że miał "ciężki epizod z depresją, który już jednak minął". Lufthansa potwierdziła, że ma w swoim archiwum takiego maila. Później jednak koncern nie miał już informacji o problemach zdrowotnych Lubitza.

Prokuratura poinformowała, że nie znaleziono dotychczas niczego, co wskazywałoby na motywy, jakimi kierował się 27-latek, powodując katastrofę, w której zginęło 150 ludzi.

Adam Górczewski

Dowiedz się więcej na temat: katastrofa Airbusa | Airbus 320

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje