Reklama

Reklama

Katastrofa Airbusa w Alpach

Przeszukania w praktykach lekarskich. Tam leczył się pilot-samobójca

Pilot Germanwings Andreas Lubitz chodził do wielu lekarzy. Szukał możliwości terapii, czy nie mówił lekarzom wszystkiego?

Prokuratura w Duesseldorfie w ramach dochodzenia prowadzonego ws. katastrofy samolotu Germanwings, który rozbił się  24 marca we francuskich Alpach stwierdziła, że pilot-samobójca, który doprowadził do rozbicia się samolotu o zbocza gór,  konsultował cały szereg lekarzy. Obecnie dokonano rewizji w ich praktykach lekarskich i zabezpieczono dokumentację medyczną. Jak donosi Spiegel-Online, Lubitz konsultował co najmniej pięciu lekarzy.

Zadziwiająco dużo wizyt lekarskich

Reklama

Po tym, jak do publicznej wiadomości podano imię i nazwisko II pilota airbusa, który nie wpuścił do kokpitu I pilota, powracającego z toalety i umyślnie spowodował rozbicie się samolotu, na policję zaczęli zgłaszać się lekarze, u których miał wizyty Andreas Lubitz.

Byli to lekarze o specjalizacji neurologicznej i psychiatrycznej.

- Jak na tak młodego człowieka odbył on zadziwiająco dużo konsultacji lekarskich - podkreślali śledczy, przedstawiając wyniki swoich badań.

Przyjmuje się, że 27-letni Lubitz albo intensywnie szukał możliwości terapii, albo próbował uniknąć, by tylko jeden lekarz miał pełny obraz jego maniakalno-depresyjnej choroby i znał jej okres trwania, intensywność i przebieg.

dpa / oprac. Małgorzata Matzke, Redakcja Polska Deutsche Welle


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama