Reklama

Reklama

Katastrofa Airbusa w Alpach

Podwójne życie Andreasa Lubitza

Niemiecki tabloid "Bild" bliżej przygląda się życiu prywatnemu Andreasa Lubitza. Pozostający w wieloletnim związku drugi pilot Airbusa 320 linii Germanwings miał romans ze stewardesą.

Jak pisze "Bild", 26-letnia nauczycielka Kathrin Goldbach spodziewa się dziecka. Partnerka Andreasa Lubitza dowiedziała się o ciąży dwa tygodnie przed katastrofą Airbusa 320.

Gazeta donosi, że związek Goldbach i Lubitza, którzy poznali się jeszcze jako nastolatkowie, trwał siedem lat i był bardzo burzliwy - głównie z powodu niezrównoważonego zachowania pilota. Na dzień przed feralnym lotem Lubitz miał zerwać z Goldbach.

Według cytowanych przez "Bild" znajomych pary, Lubitz "mówił jej, w co ma się ubrać, z którymi mężczyznami może rozmawiać i jak krótką spódnicę może nosić".

Reklama

"Mówiła mi, że był bardzo opiekuńczy i hojny, ale miał  kłopoty z wahaniem nastrojów. Wszyscy czuliśmy, że ona zaczyna być coraz bardziej przerażona jego zachowaniem" - czytamy.

Romans ze stewardesą

"Bild" pisze również o romansie Lubitza ze stewardesą linii Germanwings o imieniu Maria. Ich potajemny związek trwał pięć miesięcy.

"Zawsze domagał się potwierdzenia, że dobrze wygląda i chciał wiedzieć, co sądzą o nim inni ludzie" - powiedziała Maria.

Stewardesa przyznała, że Lubitz często miał ataki gniewu i zdarzało mu się nagle podnosić głos w trakcie rozmowy.

Więcej światła na osobowość drugiego pilota Airbusa 320 rzuca też Habib Hassani, właściciel pizzerii znajdującej się niedaleko domu Lubitza w Dusseldorfie.

"Był bardzo wymagający i drobiazgowy, wybierając dodatki do pizzy. Nie interesowało go to, co było w menu, zamawiał pizzę z papryką, szynką, cebulą i brokułami. Zawsze musiała być taka, jaką sobie zażyczył. Był bardzo stanowczy, a nawet kompulsywny" - powiedział "Bildowi".

Dowiedz się więcej na temat: Airbus 320 | katastrofa Airbusa | Andreas Lubitz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy