Reklama

Reklama

Katastrofa Airbusa w Alpach

Ojciec Lubitza - człowiek, którego życie legło w gruzach

Ojciec Andreasa Lubitza, pilota, który doprowadził do katastrofy Airbusa A320, jest człowiekiem „zdewastowanym i kompletnie rozbitym” - mówił Bernard Bartolini, burmistrz Prads-Haute-Bleone w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „The Telegraph”.

Bartolini, który miał okazję, rozmawiać z Lubitzem seniorem przyznał, że mężczyzna bardzo cierpi zarówno z powodu śmierci syna, jak i tego, że to właśnie on spowodował katastrofę i doprowadził do śmierci 150 osób.

- Niesie na swoich barkach cały ciężar tej tragedii -  opowiadał o ojcu Lubitza burmistrz.

Bernard Bartolini spotkał ojca pilota Germanwings na miejscu katastrofy w czasie uroczystości żałobnych - informuje "The Telegraph".  Przypomnijmy, że francuscy prokuratorzy na kilka godzin właśnie przed tą ceremonią ogłosili, że Lubitz najprawdopodobniej celowo rozbił samolot.

Reklama

Andreas Lubitz drugi pilot Airbusa A 320 leczył się okulistycznie, co mogło zagrażać jego pracy jako pilota - podaje "The New York Times". W mieszkaniu 28-latka znaleziono również wiele dokumentów medycznych m.in. liczne zwolnienia lekarskie.

Jedno z nich obejmowało ostatni wtorek, czyli dzień, w którym doszło do tragedii. Może to świadczyć o tym, że Lubitz próbował ukryć przed pracodawcą zły stan zdrowia. Nie potwierdzono na razie, o jakie schorzenie chodzi.

Nie ujawnia tego także Federalny Urząd Lotniczy, który przyznał, że w aktach pilota istniała adnotacja wskazująca na konieczność prowadzenia specjalistycznych badań lekarskich.

Niektóre media sugerują, że mogło chodzić o problemy psychiczne.

W ostatni wtorek  Airbus A-320 rozbił się o zbocze góry we francuskich Alpach. W katastrofie zginęło 144 pasażerów i sześciu członków załogi.

Z dotychczasowych ustaleń francuskiej prokuratury wynika, że drugi pilot zabarykadował się w kokpicie, gdy kapitan wyszedł do toalety. Potem celowo rozbił maszynę.


Czytaj także Andreas Lubitz dobrze znał miejsce, w którym rozbił się airbus
Dowiedz się więcej na temat: Ojciec Lubitza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama