Reklama

Reklama

Katastrofa Airbusa w Alpach

Niemiecka prasa: Airbus 320 nie taki bezpieczny?

W ostatnich miesiącach pojawiały się wątpliwości co do bezpieczeństwa samolotu Airbus 320 - pisze "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Prasa w Niemczech szeroko opisuje wczorajszą katastrofę samolotu linii Germanwings, który rozbił się na południu Francji. W wypadku zginęło 150 osób.

"150 ofiar, katastrofa samolotu zszokowała Niemcy" - czytamy na pierwszej stronie dziennika "Sueddeutsche Zeitung". Gazeta zauważa, że to jeden z największych wypadków w historii niemieckiego lotnictwa. Jak czytamy, samolot, który rozbił się w Alpach miał prawie 25 lat, to sporo, ale nic niezwykłego.

Po wczorajszej katastrofie niemieckie gazety zwracają uwagę na incydent, który wydarzył się w ubiegłym roku na pokładzie innego Airbusa lecącego z Bilbao do Monachium. Oblodzone czujniki wysyłały do komputera błędne dane, przez co samolot zaczął się obniżać. Tylko dzięki zdecydowanej interwencji doświadczonych pilotów udało się uniknąć tragedii.

Reklama

Dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" dodaje, że model A320 to największy sukces koncernu Airbus, ale w ostatnich miesiącach pojawiały się wątpliwości co do bezpieczeństwa samolotu.

Dowiedz się więcej na temat: Airbus 320

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy