Reklama

Reklama

Katastrofa Airbusa w Alpach

Lubitz tuż przed tragedią szukał sposobów na popełnienie samobójstwa

Niemieccy prokuratorzy poinformowali, że drugi pilot Airbusa linii Germanwings Andreas Lubitz na kilka dni przed tragedią szukał w internecie sposobów na popełnienie samobójstwa.

Służby dokładnie przeszukały dom drugiego pilota, nie znajdując jednak listu pożegnalnego. Śledczy zabrali natomiast należący do niego komputer. Okazało się, że Lubitz szukał w sieci metod popełnienia samobójstwa, a także informacji o kokpicie Airbusa i drzwiach, które zabezpieczały do niego dostęp.

Airbus A320 linii Germanwings, lecący z Barcelony do Duesseldorfu, rozbił się 24 marca we francuskich Alpach. Zginęli wszyscy obecni na pokładzie - w sumie 150 osób. Śledczy po kilku dniach poinformowali, że drugi pilot najprawdopodobniej świadomie doprowadził do katastrofy.

Reklama

Lubitz miał wykorzystać moment nieobecności pierwszego pilota, zablokować od środka drzwi do kokpitu, a potem celowo skierować samolot w stronę ziemi.

Z kolei prokuratura w Marsylii poinformowała dziś, że udało się znaleźć drugą czarną skrzynkę Airbusa. Pierwszą z nich odczytano krótko po katastrofie i na podstawie nagrania z niej przedstawiono hipotezę na temat prawdopodobnych przyczyn tragedii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy