Reklama

Reklama

Katastrofa Airbusa w Alpach

Katastrofa w Alpach: "Nie ma informacji, by na pokładzie byli Polacy"

Nie ma informacji, by na pokładzie rozbitej maszyny byli Polacy - usłyszał w MSZ reporter RMF FM, Mariusz Piekarski. Nadal nie jest to jednak definitywny komunikat polskiego resortu spraw zagranicznych.

Rzecznik polskiej dyplomacji Marcin Wojciechowski przekazał informację, że na pokładzie samolotu "nie powinno być Polaków", ale polski MSZ zasłania się niemieckimi i francuskimi służbami, które muszą ostatecznie zweryfikować listę ofiar. Chodzi m.in o dotarcie do rodzin pasażerów airbusa.

Jak ustalił reporter RMF, polski MSZ ma jednak pełną listę pasażerów airbusa i na własną rękę sprawdza, czy nazwiska, które na niej są, to na pewno nie Polacy. Wiadomo, że poza Niemcami i Hiszpanami na pokładzie byli też Brytyjczycy, dwoje Australijczyków, dwoje Japończyków, Meksykanin i obywatel Izraela.

Reklama

Airbus A320 niemieckich linii Germanwings rozbił się wczoraj na wysokości ok. 2 tys. metrów n.p.m., w Alpach francuskich. Maszyna, która leciała z Barcelony do Duesseldorfu, zniknęła z radarów niedaleko miejscowości Barcelonnette. Na miejscu katastrofy nie znaleziono nikogo żywego. Na pokładzie było 150 pasażerów i członków załogi.

Mariusz PiekarskiDowiedz się więcej na temat: katastrofa Airbusa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje