Reklama

Reklama

Katastrofa Airbusa w Alpach

Katastrofa samolotu linii Germanwings: Dziś uroczystości żałobne

​W Kolonii w Niemczech odbędą się dziś centralne uroczystości żałobne poświęcone ofiarom katastrofy samolotu linii Germanwings, który pod koniec marca rozbił się na południu Francji. W kolońskiej katedrze odprawione zostanie ekumeniczne nabożeństwo z udziałem rodzin ofiar i najwyższych władz Niemiec.

Reklama

Zaproszenie do udziału w oficjalnych uroczystościach żałobnych przyjęło ponad 500 bliskich ofiar katastrofy. Zasiądą oni w ławach kolońskiej katedry obok prezydenta Joachima Gaucka, kanclerz Angeli Merkel oraz ministrów rządów Hiszpanii i Francji. Na uroczystościach obecni będą także ratownicy, którzy pracowali na miejscu tragedii oraz przedstawiciele koncernu Lufthansa, do którego należą linie Germanwings.

W katastrofie samolotu zginęło 150 osób

Reklama


W całych Niemczech flagi na budynkach publicznych są dziś opuszczone do połowy masztu. W katastrofie samolotu Germanwings zginęło 150 osób - 144 pasażerów i 6 członków załogi. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że za katastrofę odpowiada drugi pilot - 27 letni Andreas Lubitz, który celowo rozbił lecący z Barcelony do Duesseldorfu samolot. Mężczyzna miał zaburzenia psychiczne, w przeszłości wykazywał tendencje samobójcze. Był pod opieką lekarzy, ale utrzymywał to w tajemnicy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama