Reklama

Reklama

Katastrofa Airbusa w Alpach

Katastrofa samolotu. Kopacz: Na razie nie wiadomo, czy na pokładzie byli Polacy

Premier Ewa Kopacz przekazała wyrazy najgłębszego współczucia rodzinom ofiar katastrofy Airbusa A320, który rozbił się we francuskich Alpach. Powiedziała też, nie ma na razie żadnych informacji, by na pokładzie tego samolotu byli Polacy.

- W imieniu rządu polskiego i całego społeczeństwa chciałabym złożyć wyrazy najgłębszego współczucia rodzinom wszystkich, którzy zginęli w katastrofie - powiedziała Kopacz na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Kopacz była pytana, kiedy można się spodziewać informacji na temat ewentualnej obecności Polaków na pokładzie samolotu. Premier zaznaczyła, że MSZ jest w stałym kontakcie z ambasadą RP w Hiszpanii. - Te dane muszą być bardzo precyzyjne, to nie chodzi o to, żeby w tej chwili na wyścigi podać niewiarygodne informacje - podkreśliła premier.

Reklama

Katastrofa Airbusa A320. Na żywo

Zaznaczyła, że podanie sprawdzonej informacji na temat ewentualnej obecności Polaków na pokładzie samolotu "pewnie musi zabrać trochę czasu". Jak dodała, fakt figurowania na liście pasażerów nie daje stuprocentowej pewności, że dana osoba była rzeczywiście na pokładzie samolotu.

- Wtedy, kiedy będziemy mieli stuprocentową pewność, że te informacje są potwierdzone, oczywiście MSZ wyda stosowne oświadczenie w tej sprawie. Podejrzewam, że w późnych godzinach popołudniowych już jakieś wstępne dane będą płynęły do polskiego MSZ - powiedziała Kopacz.

Na pokładzie airbusa linii Germanwings, który rozbił się we wtorek w trudno dostępnym rejonie na południowym wschodzie Francji, było 144 pasażerów i sześciu członków załogi - poinformował szef tego niemieckiego przewoźnika.

Prezydent Francji Francois Hollande powiedział, że "najpewniej nikt nie przeżył katastrofy". Jak dodał, wśród ofiar katastrofy byli Hiszpanie, a także przedstawiciele innych narodowości, m.in. Niemcy i "bez wątpienia" Turcy.

RAPORT SPECJALNY: KATASTROFA AIRBUSA A320

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy