Reklama

Reklama

Katastrofa Airbusa w Alpach

Katastrofa samolotu Airbus A320: Ustalenia ws. zdrowia Lubitza

"Bild am Sonntag" publikuje nowe ustalenia na temat stanu zdrowia Andreasa Lubitza - drugiego pilota, który miał doprowadzić do katastrofy samolotu linii Germanwings.

Jak podaje "Bild am Sonntag", mężczyzna miał cierpieć na odwarstwienie siatkówki oka. W czerwcu prawdopodobnie nie przedłużono by mu licencji pilota. W jego mieszkaniu znaleziono poza tym leki stosowane w leczeniu maniakalnej depresji, a także liczne tabletki nasenne. Zabezpieczono także aktualne zwolnienie lekarskie. W miniony wtorek mężczyzna nie powinien był przychodzić do pracy. Zdaniem prokuratury, pilot ukrywał chorobę przed pracodawcą.

"Otwórz te przeklęte drzwi"

Niemiecka gazeta opisuje też nagrania z rejestratora rozmów rozbitego airbusa. Z nagrań wynika, że Andreas Lubitz co najmniej dwukrotnie proponował kapitanowi, że przejmie stery, aby mógł on skorzystać z toalety. Po osiągnięciu wysokości przelotowej kapitan wyszedł z kokpitu. Jak czytamy, kilka minut później słychać, jak dobija się do środka, krzycząc: "Otwórz te przeklęte drzwi". W kabinie słychać z kolei głosy kontrolerów lotu, próbujących skontaktować się z pilotem, a także sygnały ostrzegające o opadaniu samolotu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy