Reklama

Reklama

Katastrofa Airbusa w Alpach

Katastrofa airbusa: Lubitz cierpiał na poważne schorzenie psychosomatyczne

Andreas Lubitz - drugi pilot airbusa linii Germanwings, który rozbił się we francuskich Alpach - cierpiał na poważne schorzenie psychosomatyczne - podaje niemiecka gazeta "Welt am Sonntag". W mieszkaniu mężczyzny znaleziono dużą ilość leków.

Powołując się na osoby zbliżone do śledztwa, gazeta podaje, że pilot leczony był przez kilku neurologów i psychiatrów. Leki zabezpieczone w jego mieszkaniu to środki stosowane przy chorobach psychicznych.

Jak czytamy, mężczyzna cierpiał na syndrom przeciążenia, depresję, a także chorobę psychosomatyczną, czyli schorzenie fizyczne, którego powodem są czynniki psychologiczne, zazwyczaj silne, negatywne emocje.

Dziennik "The New York Times" podaje tymczasem, że Andreas Lubitz miał problemy ze wzrokiem i był z tego powodu leczony. Choroba oczu groziła jego dalszej karierze pilota. Śledczy nie wykluczają, że problemy te mogły mieć podłoże psychosomatyczne.

Dziennik "Bild" opublikował wcześniej rozmowę z była partnerką Lubitza. Według kobiety, mężczyzna mógł doprowadzić do tragedii, bo zrozumiał, że jego problemy zdrowotne zamykają mu drogę do objęcia stanowiska kapitana w Lufthansie.

Kobieta przytacza też słowa Lubitza, który miał powiedzieć, że pewnego dnia zrobi coś, co zmieni cały system i wszyscy zapamiętają jego imię.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje