Reklama

Reklama

Katastrofa Airbusa w Alpach

Katastrofa Airbusa A320: Szczątki rozrzucone na 2 km kwadratowych

Szczątki rozbitego samolotu Airbusa A320 są rozrzucone na 2 kilometrach kwadratowych - takie informacje podaje francuska żandarmeria górska. Do tragedii doszło w Alpach, w okolicy miejscowości Barcelonnette.

RAPORT SPECJALNY: KATASTROFA AIRBUSA A320

Na pokładzie airbusa było 150 osób. Według francuskich władz, nikt nie przeżył katastrofy. Te informacje potwierdza żandarmeria górska.

Samolot rozbił się w dolinie, która w XIX wieku była gęsto zaludniona, ale w tej chwili prawie nikt tam nie mieszka. To tereny trudno dostępne.

Pracujący w tym regionie przewodnik górski Bruno Lambert mówi, że wiele osób będących w okolicy nie słyszało katastrofy. W okolicy jest 7-8 osad, jednak oddalonych od siebie.

Jak mówił, teren, w którym rozbił się samolot jest bardzo górzysty, a na stokach zeszły lawiny.

Reklama

Francuski sekretarz stanu ds. transportu Alain Vidalies poinformował, że maszyna rozbiła się w "ośnieżonym regionie, niedostępnym" dla samochodów. Zastrzegł jednak, że mogą tam dotrzeć śmigłowce. Według Vidaliesa w chwili katastrofy nie panowały tam "szczególnie złe warunki pogodowe".

Katastrofa Airbusa A320. Na żywo

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL