Reklama

Reklama

Katastrofa Airbusa w Alpach

Katastrofa Airbusa A320: Hollande złożył kondolencje Merkel

Prezydent Francji Francois Hollande podczas rozmowy telefonicznej złożył kondolencje niemieckiej kanclerz Angeli Merkel po wtorkowej katastrofie samolotu niemieckich linii Germanwings - podała agencja AFP. Na pokładzie airbusa było 150 osób.

Według pracowników Swissport, firmy która obsługiwała Germanwings, większość pasażerów feralnego lotu stanowili Niemcy, którzy wracali do domów po kilkudniowym pobycie w Barcelonie i na Majorce.

Niemiecka ambasador we Francji Susanne Wasum-Rainer uda się na miejsce wypadku wraz z szefem francuskiego MSW Bernardem Cazeneuve - powiedziało źródło, na które powołuje się AFP. 

Według ministerstwa transportu na miejsce udadzą się też niemiecki minister transportu oraz niemieccy eksperci.

Na godzinę 15 tanie linie Germanwings zapowiedziały konferencję prasową na lotnisku Kolonia/Bonn.

Reklama

Francuski sekretarz stanu ds. transportu Alain Vidalies twierdzi, że nikt nie ocalał po wypadku.

Jak dodał, maszyna wysłała sygnał SOS ok. godziny po starcie, chwilę później airbus się rozbił. 

Linie lotnicze Germanwings zmieniły na swoich profilach w mediach społecznościowych logo na czarno-białą, żałobną wersję.

Czytaj o katastrofie w naszym RAPORCIE SPECJALNYM: KATASTROFA SAMOLOTU W ALPACH

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama