Reklama

Reklama

Nowe informacje ws. katastrofy A321. "Przenikający łoskot, potworny odgłos wybuchu"

​Czarna skrzynka z Airbusa A321 rosyjskich linii lotniczych, który uległ katastrofie w Egipcie, przynosi nowe informacje potwierdzające tezę, że w maszynie mogła eksplodować bomba. Takie wiadomości przekazują francuskie media. W katastrofie zginęły 224 osoby.

Według osób zbliżonych do śledztwa w sprawie katastrofy rosyjskiego samolotu wszystko w czasie lotu z egipskiego kurortu do Petersburga przebiegało spokojnie i bez zarzutu. Nagle jednak, gdy maszyna od dłuższego czasu znajdowała się w powietrzu, w nagraniach odtworzonych z czarnej skrzynki słychać przenikający łoskot, potworny odgłos wybuchu, a potem, jak to określiły te same źródła, "zapadła brutalna cisza". 

Analizie poddawane są dwie czarne skrzynki, w których znajdują się zapisy dotyczące samego lotu, jego danych, wszystkich parametrów, ale także i rozmów załogi samolotu.

Reklama

Według ekspertów, pytanych przez francuskie media, wybuch nie mógł być przypadkowy i doszło do niego, gdy maszyna osiągnęła już wysoki pułap. Ocena jest jednoznaczna - rosyjski Airbus A 321 rozleciał się w powietrzu. 

Hipoteza o podłożeniu bomby na pokładzie staje się coraz bardziej prawdopodobna. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje